Masaj

Masaj ve hidroterapi size nasıl fayda sağlar?

• Tüm Vücut Sağlığı

Masaj, sporcular, şarkıcılar veya daha fazla enerji ve odak arayan günlük çalışanlarınız için rekabet avantajı sunar. Vücudunuz hakkında farkındalık kazanın ve denge ve bütünlük duygusu kazanın, bu da sınırlarını fark edip azaltarak vücudunuza daha hoş olmanızı sağlar. Hidroterapi, sıcak veya soğuk kullanımı, masajın faydalarına katkıda bulunur. Buz eski kanı dışarı iter ve ısınırken veya ısı ekledikçe taze kan yerini alır. Isı, fibromiyalji, tendinit ve artrit gibi bağ dokusu bozukluklarını hafifletir.
Masaj, skar dokusunu parçalayarak, kasları ve fasyayı gererek hareket aralığını artırır. Lenfatik sisteminiz vücudunuzun sağlık bakımının ayrılmaz bir parçası olduğundan, artan lenfatik akış sizi iyileştirir. Lenfatik sıvı kas hareketi ile itilir ve pompası yoktur, bu nedenle vücudunuzun hareket etmesini sağlamak için vücudunuzun hareketi gerekir. Lenfinizi manuel olarak pompalayabilir veya bir Vücut Ovma’nın tempolu sürtünmesiyle hareket ettirebiliriz. Bu, israfı gidererek bağışıklığı artırır. Lenfatik ve vasküler akışı iyileştirmenin bir başka harika yolu da Uzak Kızılötesi Sauna Terapisini tedavinize dahil etmektir.

• Geliştirilmiş Dolaşım

Masaj, dolaşımı arttırırken kalp atış hızınızı nasıl azaltabilir? Kanınız dolaşım sisteminizden geçerken, kalbiniz yavaşlayabilir ve daha etkili bir şekilde pompalayabilir. Kan vücudunuzun kişisel onarım sistemidir. Geliştirilmiş dolaşım, kanın kalbe geri dönmesini sağlar ve sırayla, vücut boyunca yeni kan pompalar. Bu, kaslarınıza ve hayati organlarınıza daha fazla oksijen, besin, elektrolit ve antikor taşınmasına ve metabolik atıkların derhal giderilmesine neden olur.

• Gevşeme

Stresinizi bırakmak için ne sıklıkla sessiz bir zamanınız var? Yatıştırıcı bir dokunuş sizi sakinleştirebilir, uykuya dalmanıza yardımcı olabilir ve kaslarınızın ne kadar sıkı olduklarını unutmasına neden olabilir. Stres azaltmanın birçok hastalığı önlediği kanıtlanmıştır. Masaj, duygusal streslerden veya yaralanma kazalarından sonra günlük aktivitelerinize ağrı ve kaygısız olarak dönmenize yardımcı olabilir.

• Postüral Hizalama

Kas dokusu, diğer vücut dokularıyla birlikte, kemiklerimiz gibi hizadan çıkar. Ön panoyu serbest bırakarak, skar dokusunu parçalayarak ve hipertonlu kasları tedavi ederek masajlar vücudunuzun açılmasına yardımcı olabilir. Bugün yaptığımız şeylerin çoğu, klavye, direksiyon simidi, vakum, çocuk veya evcil hayvanları kaldırmak gibi vücutlarımızı ileriye doğru çekiyor gibi görünüyor. Bizi yukarı ve dışarı çekecek bir şeye ihtiyacımız var. Masaj bir şeydir. Eşiniz, arkadaşınız veya çocuğunuz olsun, omuzlarınızı ovalayın veya profesyonel bir tedavi için gelsin.

• Enerji Artırımı

Enerjiye ihtiyacımız var! Masaj kanınızı hareket ettirir. Masaj ve hidroterapi kanınızdan laktik asit çıkarıldığından yorgunluğu azaltır. Kanınız vücudunuzda sürekli olarak pompalanıyor olsa da, bazı damarlar ve arterler tam olarak genişlemiyor ve çökmüyor ve atıkların yakalanmasına neden oluyor. Bazı kaslar sıkılaştığında, arterleri sıkıştırabilir ve beyne kan akışının azalmasına neden olabilir. Rahatlatıcı kaslar kanınızın serbestçe akmasına izin verir, her kasın yanı sıra bir bütün olarak vücudunuza daha fazla enerji verir, bu da pıhtıları ve felçleri önlemeye yardımcı olur. Kanı manuel olarak pompalayarak, tam bir vazodilatasyona sahip olabilirsiniz, bu da bir masajdan sonra ekstra su içmek istemenizin ana nedenidir.

• Yaralanma Tedavisi ve Rehabilitasyonu

Yaralanmanın ilk birkaç günü içinde, adezyonlara ve / veya skar dokusuna neden olabilecek aşırı doku büyümesi meydana gelebilir. Bir yaralanmadan hemen sonra, diğer kaslar zayıflamış yapıları telafi edecektir. Masaj, yorgunluklarını azaltmak için dengeleme kaslarına hitap eder. Zaman geçtikçe ve morarma ortadan kalktıkça, yara alanınızda skar dokusu ve adezyonlar bozulabilir. Bir yaralanma durumunda, her zaman buzla başlamayı ve asla doğrudan cildinize uygulamadığınızı unutmayın. Şişmeyi ve olası doku hasarını azaltmak için derhal yaralanan bölgeye buz uygulayın. Daha sonra tüm morarma ve iltihap belirtileri ortadan kalktığında ısı kullanılır. Sistematik masaj ve hem yaralı hem de dengeleyici kas gruplarına buz ve ısı kullanımı ile eski kendinize veya daha iyisine dönün. Masaj, spor yaralanmaları veya trafik kazaları nedeniyle iyileşmeyi iyileştirmenin mükemmel bir yoludur. Masaj, kırbaç, çene, boyun, yüz ağrısı, sinir tıkanıklığı, sırt ağrısı, bacak ağrısı ve ayak ağrısını iyileştirebilir. Seansınıza Uzak Kızılötesi Sauna Terapisi ekleyerek iyileşme oranınızı artırın.

• Artmış Kayropraktik Başarı

Kaslar gevşedikçe ve yer değiştirdikçe, kemikleriniz amaçlanan hizalamalarına dönme şansını artırır. Masajsız kayropraktik çalışmanın, sıkı veya yer değiştirmiş kaslar, doku hafızası nedeniyle kemikleri yerinden çıkardığı için sınırsız miktarda ayarlama ihtiyacına neden olacağına inanıyorum. Yumuşak doku, vücutta bulunduğu yerin bir hafızasını koruduğundan, kemikleriniz ayarlandıktan sonra bile kemiklerinizi onlarla geri çekerek, olduğu yere geri döner. Masaj yumuşak doku hafızasını bulanıklaştırmaya yardımcı olur. Bu şekilde, kemiklerin çekilmesi her seferinde azalır ve karışıma masaj eklendiğinde daha az ayarlama yapılması gerekir. Ayrıca masajın kayropraktik bakımla birleştirildiğinde çok daha iyi tedavi sonuçları verdiğine inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sepetiniz boş.