Masaj

Masaj Tabancasının 10 Avantajı

Masaj tabancaları, kas iyileşme süreci için yapılan son yeniliklerden biridir ve 2008’deki buluşundan bu yana, dünyadaki birçok sporcu için kas terapisi ve iyileşme sürecinden sorumlu olmak için favori bir araç haline gelmiştir.

Bir masaj tabancasının derin doku masajıyla aynı sonuçları verdiği bilinmektedir. Bunun güzelliği, programınızı takip ederken tüm avantajları en uygun zamanda dakikalar içinde alabilmenizdir. Sporda olsunlar ya da sadece fitness severler olsun, çoğu insanın sağlığını yönetmesini kolaylaştırır.

Bu masaj tabancaları son yıllarda yüksek talep görüyor, bu da sadece ağrı ve ağrıyı hafifletmekten diğerlerinin arasında artan kan dolaşımına kadar sundukları birçok faydadan izlenebiliyor. Dikkat edilmesi gereken nokta, tüm bunları yaparken iyileşme süresini kısaltmaya yardımcı olmasıdır.

Aşağıda bilmeniz gereken bir masaj tabancasının en iyi 10 faydası vardır:

1. Spor Performansı, Yaralanmaları Önleme ve İyileşme

Bir masaj tabancası tarafından sağlanan vurmalı masaj, kas kasılmasını geliştirmeye yardımcı olur, bu da kasların ve fasyal dokuların uzamasına ve güçlendirilmesine neden olur. Masaj terapisini yaşam tarzınızın ve egzersiz sonrası rutinin bir parçası haline getirmek, stresi azaltmak için harika bir yoldur. Bir masajın temel amacı, kasların gevşemesine ve vücuttaki gerginliğin hafifletilmesine yardımcı olmaktır, bu da kasların mümkün olan en kısa sürede geri dönmesini sağlamak için toksik kalıntıların sürekli olarak ortadan kaldırılması nedeniyle egzersizler arasındaki kas iyileşme süresini kısaltmaya yardımcı olur.

Masaj tabancalarıyla yapılan her derin doku masajı için, derin kasların içine sıvılar ve gerginlik salınır ve kan ve doku hücreleri, doku metabolizmasını artırmaya yardımcı olan maddeler alışverişinde bulunduğundan, dolaşımın iyileşmesi ile sonuçlanır. Masaj nedeniyle besin ve oksijen tedariki de gelişir, bu nedenle vücutta kan dolaşımını arttırır. Ayrıca sinir sistemi üzerindeki yatıştırıcı etkisi nedeniyle aşırı eğitimin önlenmesine yardımcı olur. İyileştirilmiş dolaşım adezyonları parçalamaya yardımcı olduğu ve besinlerin ve sıvıların artan üretiminin hızlı doku onarımına yardımcı olabileceğinden yaraları iyileştirir ve önler.

Masaj tabancaları güç ve performansı artırmaya yardımcı olduğu için kasların daha esnek ve verimli olmasını sağladığı için spor performansı da iyileştirilir.

2. Gelişmiş Titreşim Şifa ve Güçlü Ağrı kesici

Titreşimsel iyileşme, diğer iyileşme sistemlerine bağımlı olmadan, titreşimlere ve süptil enerjilere dayanan bir iyileşme şeklidir. Her insanın benzersiz enerji alanına dayanır ve verimli olduğu bilinir. İlginç bir şekilde, bir masaj tabancası “perküsyon terapisi” tekniğini kullanarak kasın derinliklerine titreşim sağladığı için aynı yararı sağlar. Masajdan kaynaklanan titreşimler, vücutta kan ve lenf dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur, bu da kaslara daha fazla oksijen ve besin üretilmesine yardımcı olur. Bunun sonucu hızlı iyileşme, gelişmiş hareket açıklığı, ağrı kesici ve kas yorgunluğunu ve ağrısını hafifletmektir. Boyun, omuz ve beldeki ağrı, masaj tabancalarının gelişmiş titreşim etkisi ile kolayca giderilebilir.

3. Rehabilitasyon

Masajın sadece iyileşme sürecini hızlandırmakla kalmayıp aynı zamanda yeniden yaralanmayı önlediği için yaralanma rehabilitasyon terapisinin en etkili biçimlerinden biri olduğu bilinmektedir. Masaj tabancaları standart yaralanma rehabilitasyon sürecine ek olarak çalışır ve travma veya hastalık nedeniyle atrofik kasların iyileşmesini ve iyileşmesini teşvik eder. Kaslara ve fasyal dokulara gelişmiş dolaşım, yaralanan alanların kısa sürede daha esnek ve iyileşmesine yardımcı olur.

4. Laktik Asidi Serbest Bırakın

Laktik asit vücuttaki oksijen seviyeleri düşük olduğunda oluşur ve vücut yeni oluşan laktat enerjiye dönüştürülerek telafi etmeye başlar. Bu genellikle yoğun egzersiz sırasında olur ve laktik asit kan dolaşımında yanabileceğinden daha hızlı birikme eğilimindedir. Bu, yorgun, mide bulantısı hissetmenize ve kaslarınızda kramp hislerine neden olabilir. Bir masaj tabancası bunu tersine çevirebilir, çünkü laktik asit ve diğer toksinlerin kaslardan çevre dokulara salınmasına yardımcı olur. Bu, laktik asit birikiminden dolayı uzun süreli bir efordan sonra sıklıkla ortaya çıkan kas ağrısı riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

5. Kan ve Lenfatik Akışı Artırır

Masaj tabancaları, kan akış hızını artıran ve kan damarlarını genişletmekten sorumlu sinir reseptörlerini uyaran derin doku masajı sağlar. Lenf, vücut dokularından atık ve toksinleri gidermek için çalışır ve akış kas kasılmaları ile kontrol edilir; Bu, daha az aktif kişilerin yeterli lenf dolaşımını uyarmayabileceği anlamına gelirken, çok aktif insanlar çok fazla biriktirebilir. Bu, kontrol edilmezse lenfödem ile sonuçlanabilir. Bununla birlikte, bir masaj tabancasıyla, lenfatik sistem boyunca dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olduğu için bir denge oluşturabilirsiniz.

6. Sinir Sistemi ve Kasları Aktive Eder

Sinir sistemi kasların aktivitesini uyarır ve düzenler ve vücudun homeostazını korur. Kaslardaki her aktivite için sinir sistemi bildirilir. Masaj tabancaları, cilt ve kaslarda vazodilatasyona neden olan sempatik sinir sistemi reseptörlerini uyarmaya yardımcı olur, böylece gerginliği giderir ve hareketliliği geliştirirken kasların gevşemesine yardımcı olur.

7. Kas Spazmlarını ve Sertliğini Azaltır

Masaj tabancaları, yoğun bir antrenmandan kaynaklanabilecek kas spazmlarını ve sertliğini hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmı genellikle kaslarda iskemiye yol açar, bu da kasın uygun kan akışından yoksun olduğu anlamına gelir. Bu, dokunmaya acı veren spazmlara neden olabilir. Masaj tabancası, gevşemelerine yardımcı olmak için kaslara, tendonlara ve bağlara baskı uygulayarak spazmları ve ağrılı kasılmaları azaltır.

8. Yara Dokusunu Ayırır

Skar dokusu, vücuttaki hasarlı liflerin onarımına yardımcı olan kollajen liflerinden oluşur. Bununla birlikte, dokuların esnekliği vücudun doğal kas dokuları ile ölçülmez. Masaj tabancaları, bu yara dokularını parçalamaya yardımcı olacak, böylece ağrıyı hafifletecek ve kısıtlamayı hafifletecek derin doku masajı sağlar. Masaj tabancalarını sadece spor yaralanmaları için değil, aynı zamanda ameliyat sonrası yara dokuları için de kullanabilirsiniz.

9. Hızla Hareket Aralığı Geliştirmek

Masaj tabancaları, hareketliliğe yardımcı olmak için birlikte çalışan kaslar, bağ dokuları, tendonlar, bağlar ve eklemler üzerinde çalışır. Masaj tabancalarının tutarlı kullanımı ile, eklemler daha esnek olacak ve suşlara ve burkulmalara daha az eğilimli olacaktır. Rahat kaslar ve fasiyal doku ve gelişmiş kan dolaşımı, vücudun esnekliğini ve hareket aralığını iyileştirmek için birlikte çalışır. Geliştirilmiş hareket aralığı, daha sonra atletik performansı arttırmak ve vücudun esnek kalmasına yardımcı olmak için vücudun doğal yağlayıcılarının daha fazla uyarılması gibi ek avantajlarla sonuçlanır.

10. Sağlık Faydaları

Masaj tabancalarının kasları gevşetmek ve ağrıyı hafifletmek dışında birçok sağlık faydası vardır. Buna artan hareketlilik, gelişmiş uyku ve gelişmiş bağışıklık dahildir. Depresyon ve anksiyete, fibromiyalji, sindirim bozuklukları ve stresle ilgili uykusuzluk için de yararlıdır.

Sonuç;

Günlük yaşam aktivitelerinden hepimiz stresliyiz. Bununla birlikte, bu stresi düzgün bir şekilde yönetememek, zamanla sağlığınıza zarar verebilir. Bir masaj tabancası, stresin mümkün olan en kısa sürede ve en uygun şekilde başarılı bir şekilde yönetilmesi için bir araç olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sepetiniz boş.